Zestaw naprawczy z linkami – podstawa wyposażenia każdego kierowcy

Zestaw naprawczy z linkami – podstawa wyposażenia każdego kierowcy

13-03-2020

Czy wiesz, czym są linki naprawcze i do czego służą? Jeżeli nie, to warto się w nie zaopatrzyć, zwłaszcza podczas długiej podróży. Zestaw linek naprawczych powinien być na wyposażeniu każdego świadomego kierowcy. Niedrogi zestaw, a może uratować z wielu opresji.


Kategorie linek pojazdów

Jak wiadomo, sprzęgło to podzespół, który umożliwia połączenie bądź rozłączenie napędu pomiędzy skrzynią biegów a napędem. Sprawne działanie sprzęgła odpowiedzialne jest za płynne wrzucanie i zmienianie biegów, zatrzymanie się bez wyłączania silnika czy płynne, spokojnie i ciche ruszenie pojazdu z miejsca. Dzięki przyciśnięciu „dźwigni” sprzęgła jest możliwe kierowanie jego „dociskiem”. Cały ten proces możliwy jest dzięki odpowiednio napiętej i zamocowanej lince.

 

Linka sprzęgła - charakterystyka

Samochody i motocykle, to skomplikowane pojazdy, które wymagają sprawności wielu podzespołów i elementów. Wszystkie części pojazdu w każdym momencie jego użytkowania (zwłaszcza podczas długiej podróży) powinny być sprawne i działać bez szwanku. Pokonując setki, a nawet tysiące kilometrów powinniśmy być uświadomieni oraz mieć konkretną wiedzę na temat najważniejszych elementów w poszczególnym pojeździe. W takim przypadku żadna usterka nie powinna stanowić dla nas problemu. Sprawdź w naszym sklepie - Linki Sprzęgła

 

Linka gazu – charakterystyka

Linka gazu, tak samo jak linka sprzęgła, jest prostym i nieskomplikowanym elementem pojazdu. Jej zadaniem jest przenoszenie siły otwierającej na przepustnicę. Praca linki gazu musi być często sprawdzana i kontrolowana — te czynności zapewnią długą żywotność. Co ważne, zerwanie linki gazu unieruchamia pojazd i uniemożliwia kontynuowanie jazdy. Sprawdź w naszym sklepie - Linki Gazu

 

Linki prędkościomierza – charakterystyka

Wbrew pozorom to właśnie linka prędkościomierza jest najbardziej narażona na zużycie i jest najbardziej delikatna. Jej zadanie jest proste i nieskomplikowane, ma bowiem połączyć tarczę z reduktorem skrzyni biegów. Zalecane jest, aby linki prędkościomierza regularnie wymieniać i sprowadzać, gdyż to pomoże w komforcie i spokoju przemierzać kolejne kilometry.

Budowa takich linek nie jest wymagająca. Wykonane zostały ze stalowego cięgna, które dodatkowo osłania tworzywo sztuczne. Teoretycznie są bardzo wytrzymałe, jednak w praktyce bywa różnie. Sprawdź w naszym sklepie - Linki Prędkościomierza

 

Zestawy naprawcze linek

W jaki sposób jesteśmy w stanie rozpoznać usterkę związaną z poszczególnymi układami występującymi w pojazdach? Po pierwsze, nie należy bagatelizować żadnych objawów, które mogą wskazywać na naruszenie jakiegokolwiek elementu, gdyż takie zaniedbanie może prowadzić do poważniejszego uszkodzenia pozostałych podzespołów. O ile podczas codziennej jazdy możemy nie zauważyć jakiegoś defektu, tak przy dłuższych podróżach możemy mieć problem. Jak to zazwyczaj bywa, do usterek dochodzi w najmniej oczywistych sytuacjach, np.: kilkadziesiąt kilometrów od naszego miejsca docelowego. W takich momentach warto mieć ze sobą zestaw linek naprawczych sprzęgła i gazuoraz zestaw linek naprawczych prędkościomierzaSprawdź w naszym sklepie - Zestawy Naprawcze Linek

 

Jak wymienić linkę w pojeździe?

Tak sprzedawane zestawy są całkowicie kompletne i niedrogie. Co więcej, każdy taki zestaw linek naprawczychzawiera przewody z dużym i mniejszym grzybkiem o różnych wymiarach, a także różne końcówki. Posiadając taki zestaw do naprawy linek sprzęgła czy gazu,nawet amator motoryzacji jest w stanie poradzić sobie z ich wymianą. Wystarczy odrobina dobrych chęci, zaangażowania oraz zręczności, a linki będą sprawne, jak nowe. Niezbędne do takiej wymiany mogą okazać się dwa elementy - śrubokręt albo obcążki. Jeżeli poradzimy sobie z awarią we własnym zakresie, możemy śmiało wracać na dalszy tor jazdy i pokonywać kolejne kilometry, ponieważ awaria została zażegnana.


Sprawą oczywistą jest, że wymiana linek na zupełnie nowe sztuki jest niezawodnym rozwiązaniem, jednak będąc na trasie, często możemy polegać tylko na sobie i swoich umiejętnościach. Zestaw linek naprawczych sprzęgła, hamulca lub prędkościomierzajest uniwersalny, dlatego będzie się nadawał do wielu marek i rodzajów pojazdów.


Tak jak zostało wspomniane w powyższym artykule, każdy kierowca powinien posiadać w swoim wyposażeniu zestawy naprawcze linek. Oprócz apteczki i podstawowych narzędzi takie zestawy są obowiązkowe. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że awaria pojazdu może nam się przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Zestawy do naprawy linek nie są drogie, a ich koszt waha się w granicach 50 złotych. Linki naprawcze pakowane są w małych, poręcznych opakowaniach, dlatego nie będą zajmowały wiele miejsca i śmiało możemy mieć je zawsze przy sobie.

Produkty powiązane
Linka sprzęgła Honda CRF 80 100 XR 75 80 100
Symbol: 25N0-0001
Dostępność: Dostępny
45,56 PLN
Linka sprzęgła Honda CR 125 R 04-07
Symbol: 25N0-0002
Dostępność: Dostępny
78,03 PLN
Linka sprzęgła Honda CRF 150 R 07-16
Symbol: 25N0-0003
Dostępność: Dostępny
49,20 PLN
Linka prędkościomierza Honda ST 50 70-90
Symbol: 25M0-0001
Dostępność: Dostępny
80,25 PLN
Linka prędkościomierza Honda CA92 CA95
Symbol: 25M0-0008
Dostępność: 7-14 dni
Producent: OEM
Kod producenta:

44830-200-305

251,17 PLN
Linka prędkościomierza Honda Gyro Canopy 00-04
Symbol: 25M0-0011
Dostępność: 7-14 dni
Producent: OEM
Kod producenta:

44830-GAG-J50

89,30 PLN
Linka gazu otwierająca Honda CRF 150 R 07-16
Symbol: 25G0-0005
Dostępność: Dostępny
72,58 PLN
Linka gazu otwierająca Honda XR 200 R 84-85
Symbol: 25G0-0006
Dostępność: Dostępny
64,94 PLN
Linka gazu otwierająca Honda XR 200 R 86-93
Symbol: 25G0-0007
Dostępność: 7-14 dni
87,00 PLN